دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 9 آبا 1395 - 13:29
کد مطلب: 41307
معاون سیاسی سپاه قدس عنوان کرد: امروز حمایت و دفاع ایران از مردم و دولت سوریه دفاع از محور مقاومت و اقتدار و عزت ایران اسلامی است و نباید اجازه دهیم آمریکا با دور زدن ایران از طریق سوریه و عراق خود را به فلسطین برساند.

به گزارش ایلام پویا،"احد کریمخانی" معاون سیاسی سپاه قدس در نشستی با موضوع استکبار ستیزی در دانشگاه آزاد ایلام گفت: ناظران بین المللی می گویند بحران سوریه بزرگترین بحران بعد از جنگ جهانی در تاریخ است.

معاون سیاسی سپاه قدس اظهار کرد: عده ای شبهه مطرح می کنند که چرا با وجود مشکلات کشور به سوریه و عراق و ... کمک می شود؟ باید در جواب گفت متاسفانه این افراد به سراغ مطالعه مبانی  و حقیقت موضوعات نمی روند، فضای مجازی مملو از شایعات بی پایه و اساس است و این چنین شبهاتی از دل این فضاها برخواسته می شود.

وی افزود: در دنیای سیاست همه چیز احتمالی است اما بنده با قاطعیت می گویم به زودی بساط داعش در منطقه برچیده می شود، اما بعد از نابودی این گروه تروریستی باید منتظر گروه های مشابه آن بود.

کریمخانی با اشاره به فرموده رهبر انقلاب تصریح کرد: ما در حال عبور از پیچ تاریخی هستیم، در هیچ قانونی نباید در پیچ توقف کرد یا به عقب باز گشت بلکه باید از پیچ به سلامت عبور کرد که نوید عبور از این پیچ تاریخی به وضوح مشخص است.

وی خاطر نشان کرد: تمامی تحولات به هم مرتبط اند، برای عبور از مشکلات باید جنس تحولات را شناخت.

کریمخانی با اشاره به اعمال شیطان گفت : شیطان تنها مسئول اغواگری است؛ اینکه امام (ره) میفرماید امریکا شیطان بزرگ است؛ این شیطان امروزه علاوه براغواگری دست به هر جنایتی می زند.

معاون سیاسی سپاه قدس با ذکر خاطره ای از سردار سلیمانی تشریح کرد: اوایل شروع بحران سوریه در دیداری با سردار سلیمانی ایشان گفتند بحران سوریه نه دیکتاتوری و نه هیچ چیز دیگری است بلکه فقط جنگ آمریکا با محور مقاومت است.

کریمخانی افزود : کسی منکر نقص در حکومت سوریه نیست اما نگاه عمقی  و کلامی جنگ سوریه را باید در نظر گرفت که جنگ آمریکا با محور مقاومت است و اگر دور اندیشی رهبر انقلاب نبود باید شاهد حضور داعش در کرمانشاه، همدان و حتی اصفهان و تبریز  بودیم.

کریمخانی با توجه به نظریه هانتینگتون بیان کرد: این نظریه بیان می کند که دنیای آینده 8 تمدن دارد که نزاع بین جهان غرب و اسلام خواهد بود و در نهایت از دل این نظریه، نظریه جنگ تمدن ها بیرون آمد و به علت کار ساز نبودن و ضعف مقابله با اسلام این نظریه نیز به نظریه جنگ درون تمدنی مبدل شد.

معاون سیاسی سپاه قدس با توجه به سختی جنگ عنوان کرد: بدترین نوع جنگ سیاسی-اعتقادی است که در سوریه و محور مقاومت شاهد آن هستیم.

کریمخانی خاطر نشان کرد: عده ای میگویند چرا باید به سوریه کمک کرد؟ در پاسخ باید گفت اگر کمک نشود امروزه  در داخل کشور باید شاهد حضور داعش ، این غده ی چرکین جنایتکار باشیم که از 1400 سال پیش عقده دارد.

وی ادامه داد: حامیان داعش جنایتکار، همان ها هستند که کمپین افسردگی خرس پاندا را ایجاد می کنند!

معاون سیاسی سپاه قدس باتوجه به اسناد کشف شده از سفارتخانه آمریکا گفت:  از سال 58 در سفارتخانه آمریکا اسنادی به دست آمده که از همان دوران برای سوریه برنامه های خاصی داشته اند.

کریمخانی عنوان کرد: نشانه ابر قدرتی به سلاح، جمعیت و اقتصاد نیست بلکه نشانه بارز ابر قدرت بودن حذف رقیب است، حال آمریکایی که نمی تواند یا حزب الله لبنان که چندین بار و به مراتب کوچک تر از ایران است مقابله کند چگونه می تواند ابر قدرت باشد.

وی ادامه داد:  آمریکا با توجه به اسناد راهبردی 2012 به این نتیجه رسیده است که باید خارج از گود بنشیند و جنگ را نیابتی اداره کند که امروز عربستان نماینده این ائتلاف در منطقه است.
معاون سیاسی سپاه قدس افزود: امروز حمایت و دفاع ایران از مردم و دولت سوریه دفاع از محور مقاومت و اقتدار و عزت ایران اسلامی است و نباید اجازه دهیم آمریکا با دور زدن ایران از طریق سوریه و عراق  خود را به فلسطین برساند.
انتهای پیام/
 

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 39115977 bytes) in /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/includes/database/database.inc on line 2171

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.