دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ایلام مطرح کرد؛
چراغ سبز برنامه ششم توسعه به رویکرد فمنیستها و دانشگاههای غربی
تاریخ انتشار : 27 مهر 1395 - 10:23
کد مطلب: 41041
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ایلام با توجه به هدف گرفته شدن ارزشهای نظام توسط برنامه ششم توسعه گفت: این برنامه خواسته یا ناخواسته بعضی از آرمانها، ارزشها و ریشه های نظام را مورد هدف قرار داده و در مسیری که مورد قبول لیبرالیسم است پا نهاده و تنظیم شده است.

"محمد میرزایی حیدری" عضو هیئت علمی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار ایلام پویا در مورد برنامه ششم توسعه دولت گفت: یکی از مهمترین مسائل روز کشوری برنامه ششم توسعه ارائه شده توسط دولت است که باید دغدغه انقلابی ها و تمامی اقشار جامعه باشد.
 
دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه های آزاد استان ایلام اظهار کرد: بندهای برنامه ششم توسعه دارای مشکلات زیادی است که ازجانب دولت با تاخیر بیش از یک ساله ارائه داده شد و رهبر انقلاب از این جهت ناراحتی خود را ابراز کردند.
 
وی با توجه به هدف گرفته شدن ارزشهای نظام توسط این برنامه خاطر نشان کرد: این برنامه خواسته یا ناخواسته بعضی از آرمانها، ارزشها و ریشه های نظام را مورد هدف قرار داده و در مسیری که مورد قبول لیبرالیسم است پا نهاده و تنظیم شده است.
 
میرزایی حیدری با اشاره به تصویب این طرح گفت: متاسفانه مجلس کلیات این طرح را به تصویب رسانده و در انتظار تصویب جزئیات آن هستند که امیدواریم نمایندگان، انقلابیون و نخبگان با مطالعه برنامه ششم توسعه، عموم و مسئولان را از پیامدهای مخرب آن آگاه سازند و با تصویب آن جلوگیری کنند و یا حداقل بعضی از بندهای آنرا اصلاح کنند.
 
وی با ارائه منبعی برای اصلاح برنامه ششم توسعه دولت گفت: برای اصلاح برنامه ششم توسعه می توان از سند چشم انداز پیشرفت اسلامی ایرانی که مد نظر رهبر انقلاب است کمک گرفت.
 
این عضو هیئت علمی دانشگاه  با اشاره به چند مورد از بندهای این طرح اظهار کرد: یکی از بندهای مخرب این برنامه تساوی جنسیتی در ادارات و... است.
 
میرزایی حیدری با تعریف تساوی جنسیتی گفت: تساوی جنسیتی به این معنا است که اگر در اتاقی 4 کارمند مشغول به کار هستند برای ایجاد انگیزه نامربوط و نامتناسب و ملال آور نبودن اوقات کاری در طرفین، باید 2 مرد و 2 زن حضور داشته باشند.
 
دبیر هم اندیشی اساتید تصریح کرد: در این برنامه تساوی جنسیتی در مدارس، محیطهای اداری، دانشگاه ها و مابقی مکانها قانونی شناخته خواهد شد و دیگر شاهد تفکیک جنسیتی نخواهیم بود که این امر عوام فریبی است و حرمت زن در این طرح پایمال شده و امنیت وی در مکانهای مختلف حفظ نخواهد شد.
 
میرزایی حیدری با توجه به بندی دیگر از برنامه ششم توسعه گفت: یکی دیگر از بندهای نامناسب این طرح، وجود شعب دانشگاه های معتبر غرب در ایران است.
 
این طرح با حمایت وزارت علوم پیگیری خواهد شد و در این طرح شعباتی از دانشگاه های غربی، با تفکر غربی و با بار علمی غیر اسلامی در کشور اسلامی ایران احداث خواهد شد.
 
وی افزود: در این برنامه قید نشده که کدام دانشگاه ها به ایران وارد خواهند شد که با این وصف قطعا برداشت از دانشگاه های معتبر، دانشگاه های استکبار جهانی همانند: آمریکا، انگلیس، آلمان، ایتالیا و...خواهند بود.
 
میرزایی حیدری با توجه به هجمه فرهنگی استکبار جهانی گفت: چه لزومی دارد استکباری که به خون ملت ایران تشنه است در راه خدا شعبه دانشگاهی خود را وارد ایران کند و به فکر علم و دانش فرزندان ما باشد! بلکه این امر قطعا مصداق نفوذ مطرح شده از جانب مقام معظم رهبری است.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ایلام گفت: با ورود دانشگاه های استکباری قسمت اعظمی از دانشگاه های داخل کشور تعطیل خواهند شد و قطعا با بحران کمبود دانشجو و رغبت جوانان به سمت این دانشگاه ها مواجه میشوند.
 
دبیرهم اندیشی اساتید دانشگاه های آزاد استان ایلام با توجه به یکی دیگر از بندهای برنامه ششم توسعه گفت: واگذاری گمرکات و ورود و خروج کالاها به شرکتهای خارجی و بین المللی یکی دیگر از بندهای مصوب برنامه ششم توسعه است.
 
وی تصریح کرد: این واگذاری به این صورت خواهد بود که 49% سهام ایرانی و 51% سهام به خارجی ها  تعلق میگیرد، که این عمل در دست داشتن نبض ورود و خروج کالا توسط غرب و طبعا ورود هرچه بیشتر کالاهای ضد فرهنگی و اسلامی را در پی دارد.
 
محمد میرزایی حیدری خاطر نشان کرد : باید محافل، کرسی ها و هم اندیشی هایی برای تحلیل و آنالیز برنامه ششم توسعه صورت بگیرد و نخبگان کشور چنین بندهایی را اصلاح کنند.
 
وی با ابراز تاسف نسبت به عمل آگاهان و نخبگان جامعه گفت: محافل اعتقادی-انقلابی، حوزوی ها، بسیج، دانشگاهایان، نخبگان و ... در واکنش به چنین طرح های هم اکنون که می شود اصلاح صورت داد اقدامی عملی را صورت نمی دهند، اما بعدا که این طرح به تصویب رسید دیگر کاری از دست کسی ساخته نیست چون برنامه ششم توسعه به تصویب دولت و هم مجلس رسیده و باید اجرایی شود.
 
وی با توجه به بندهای دیگر این برنامه گفت: به جرات می توان گفت اگر بعضی از بندهای این برنامه اجرایی شود کسانی که دغدغه انقلاب دارند کفن پوش به خیابان ها خواهند آمد، اما آن موقع کاری از دست ما ساخته نیست و عملی دیر هنگام است، باید هم اکنون افراد مربوطه و آگاه با این طرح برخورد کنند.
 
انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

از بیانات جناب دکتر میرزایی حیدری بسیار ممنونیم، قلمتان را می ستایم

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.