دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 3 مهر 1395 - 07:34
کد مطلب: 40443
دکتر حق جو باتوجه به شرایط فرهنگی جامعه گفت: باعث تاسف است که مسئولان نتوانسته اند جوانان جامعه مان را بر سر سفره دقاع مقدس دعوت کنند ولی جبهه مخالف جوانان ما را با زرق و برق فریفته و این فاجعه از کم کاری ماست.

به گزارش ایلام پویا، به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس پای صحبت رزمندگانی که جنگ را از نزدیک لمس کرده اند و برای وطنشان از جان گذشته و عاشقانه به ندای «هل من ناصر ینصرنی» رهبرشان لبیک گفتند نشستیم.
 
قرار مصاحبه را با رزمنده ای گذاشتیم که چنان با آرامش سخن مي گويد كه گويي كوچك ترين غبار اندوهي، خاطرش را نيازرده است. شمرده و متين و حساب شده! هنوز بسيار جوان بود که در جبهه های دفاع مقدس در شاخ شمیران به درجه جانبازی دست یافت و دستش آسمانی شد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس این رزمنده آگاه عرصه عمل را ترک نکرد و اینبار در جبهه های مختلفی همچون جبهه فرهنگی مشغول به خدمت است.
 
رزمنده دفاع مقدس دکتر حق جو در گفتگوی صمیمی با خبرنگار ایلام پویا گفت: سال 1362 در قالب بسیج دانش آموزی به جبهه اعزام شدم؛ آن زمان تنها 15 سال سن داشتم؛ در عملیاتهای کربلای 4 و والفجر 10 انجام وظیفه کردم؛ در اواخر سال66 در منطقه عملیاتی شاخ شمیران و در حین عملیات در ارتفاعات آن منطقه درشب دوم عملیات، گلوله خمپاره به نزدیکی ام اثابت کرد که موجب متلاشی شدن بدن و قطع دست چپ از ناحیه مچ شد.

حق جو اظهار کرد: جبهه سرشار از روحیه انقلابی بود و اینکه رزمندگان هیچگاه هدف خود را گم نمی کردند و باید ما نیز همانند شهدا هدف راستین خود را گم نکنیم گرچه گاها گرد و غبار هایی در قالب فیش های نجومی، FATF و ...بلند می شود.

حق جو با اشاره به خاطره ای مفهومی از دوران دفاع مقدس گفت: سال 66 بود و در حال آماده شدن جهت اعزام به عملیات بودیم، یکی از رزمندگان به نام شهید "احمد رحیمی" مقابل رزمندگان قرار گرفت و فقط یک جمله گفت و آن هم این که «قدمهایتان را فقط برای خدا بردارید» و به سخنش پایان داد؛ بعد از اعزام به عملیات شهید رحیمی همان شب اول عملیات به درجه شهادت نائل شد.

وی با اشاره به خاطره ای دیگر از جنگ تحمیلی گفت: در حین عملیات یکی از همرزمان بر اثر بمباران دچار موج گرفتگی شده بود که بنده ایشان را به بیمارستان و پشت خط رساندم، بعد از مداوا و بازگشت به خط به دلیل وجود اثراتی از موج گرفتگی در وی از خواندن نماز روی گردان بود تا در شرایطی به وی گفتم که چرا نمازت را نمیخوانی؟ او گفت: شما نمازتان را بخوانید من نمازهایم را در یک وعده میخوانم و هیچ مشکلی هم ندارد!

دکتر حق جو باتوجه به شرایط فرهنگی جامعه گفت: باعث تاسف است که مسئولان نتوانسته اند جوانان جامعه مان را بر سر سفره دقاع مقدس دعوت کنند ولی جبهه مخالف جوانان ما را با زرق و برق فریفته و این فاجعه از کم کاری ماست.

وی در ادامه گفت: ما نباید از جنگ و دفاع مقدس دیدگاه پست، محدود و دنیوی را ارائه دهیم و نگوییم 8 سال را برای به دست آوردن مادیات جنگیدیم که آن هم نیست، بلکه ما برای رضای خدا جنگیدیم و دفاع کردیم.

وی افزود: باید جامعه را با نیت رضایت خدا از تفکرات ضد انقلابی واکسینه و مستحکم کنیم.

حق جو با اشاره به ارزش های والای دفاع مقدس گفت: ارزشهایی که در دفاع مقدس بود در هیچ جنگی و حتی در جنگهای صدر اسلام نیز دیده نمی شد، به نحوی که رهبر انقلاب در وصف دفاع مقدس می فرماید: «دفاع مقدس گنج است» اما چرا کسانی که مسئول انتشار این حقایق اند با کم کاری خود در حق این حقیقت جفا میکنند؟

وی در ادامه گفت: دلیل وجود نابسامانی های فرهنگی در جامعه تمام اعضای جامعه هستند و باید برای اصلاح آن از خودمان شروع کنیم و این اصلاح را در پایین ترین سطح با اصلاح سبک زندگی خود شروع کنیم.

حق جو خاطر نشان کرد: از طرفی جوانان نیز در انحراف جامعه مقصرند. جوانان باید مطالبه حق کنند و به جای اتلاف وقت در فضاهای مجازی و مشغول شدن به کار های بیهوده به هدف زندگی توجه کنند و به سطح آگاهی خود بیفزایند و توجه کنند حیات طیبه را باید در میان ارزشهای انقلاب یافت و با شهدا مانوس شوند، نه در باطلاق غرب زدگی و جریان های انحرافی.

وی در پایان گفت: عزت در آرمان های انقلاب است که باید این عزت را از انقلاب بیاموزیم و با محوریت رهبری انقلاب به سمت سربلندی ایران اسلامی بشتابیم.

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.