دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
گفتگوی ایلام پویا با حجت الاسلام اسماعیل آبادی به مناسب روز عرفه/
روز عرفه فرصتی برای تازه شدن از گناهان و استجابت دعا است
تاریخ انتشار : 20 شهر 1395 - 08:52
کد مطلب: 40139
حجت الاسلام اسماعیل آبادی عنوان کرد: روز عرفه بهانه ای است برای دست پر برگشتن از جانب خدا به زندگی و در میان این دعا ها و اندوختن توشه خیر و ثواب باید غالب این دعا ها، دعا برای ظهور و فرج امام عصر(عج) باشد، چون ظهور امام زمان(عج)یعنی شروع تمامی نیکی ها و پایان تمام پلیدی ها و سیاهی ها، پس مبادا مسلمانی امامش را که تماما به فکر اوست، فراموش کند و بر غربت غریبترین امام دوران ها بیفزاید.

حجت الاسلام "محمود اسماعیل آبادی" به مناسب روز عرفه در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا گفت: از روز عرفه به عنوان عید یاد نشده اما در واقع این روز به خاطر دارا بودن فضائل بسیاری که دارد، برای همه عید بزرگی است.

وی با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع)  اظهار کرد: نقل است شخصی در روز عرفه مشغول به گدایی بود که حضرت زین العابدین(ع) به وی گفت: در روز عرفه هر کسی که از خداوند درخواستی داشته باشد بی پاسخ نمی ماند، تو را چه شده که از بنده ی خدا طلب کمک میکنی?!

اسماعیل آبادی با اشاره به روایتی از حضرت موسی(ع) افزود: آن زمانی که فرعون در حال غرق شدن بود از حضرت موسی (ع) طلب کمک کرد و سپس غرق شد؛بعد از اتمام عذاب خداوند به موسی(ع)فرمود: یا موسی(ع)،اگر فرعون با تمام نافرمانی ها و ظلم هایی که کرد، لحظه غرق شدن در آب خالصانه از من در خواست کمک میکرد، به او کمک میکردم.

وی افزود : با توجه به روایت نقل شده ، اگر فرعون هم باشیم و در این روز خالصانه خدا را بخوانیم قطعا به ما کمک خواهد کرد و ما را خواهد بخشید.

حجت الاسلام  اسماعیل آبادی با طرح مثالی در رابطه با روز عرفه خاطر نشان کرد: آن طوری که دانش آموزی در خرداد ماه امتحانش را تجدید می شود و در شهریور فرصت تازه ای به وی داده می شود ، خداوند نیز روز عرفه را فرصتی برای تازه شدن از گناهان و استجابت دعا قرار داد، اگر بتوانیم از آن استفاده کنیم.

وی در مورد اعمال این روز گفت: از دعاها و اعمالی که مورد استجابت قرار خواهد گرفت، اعمال روز عرفه و دعای معروف این روز است.
 
اسماعیل آبادی ادامه داد: دعای عرفه چنان توحیدی و عبادی است که اگر با دقت به معنا و مفهوم آن توجه شود ناخواسته اشک از چشمان بنده  جاری خواهد شد.

وی گفت: بهترین عمل در این روز با توجه به احادیث و روایات، زیارت قبر مطهر امام حسین(ع) است، اما اگر کسی شرایط این زیارت را نداشت و با قلب پاک به سرور و سالار شهیدان سلام داد مورد قبول واقع خواهد شد و  امام حسین(ع)جواب وی را خواهد داد.

وی با توجه به اظهار این مسئله که باید از امام حسین(ع)به امام زمان(عج) برسیم، گفت: روز عرفه بهانه ای است برای دست پر برگشتن از جانب خدا به زندگی و در میان این دعا ها و اندوختن توشه  خیر و ثواب باید غالب این دعا ها، دعا برای ظهور و فرج امام عصر(عج) باشد، چون ظهور امام زمان(عج)یعنی شروع تمامی نیکی ها و پایان تمام پلیدی ها و سیاهی ها، پس مبادا مسلمانی امامش را که تماما به فکر اوست، فراموش کند  و بر غربت غریبترین امام دوران ها بیفزاید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ان شاالله روز عرفه همگی برای ظهور حضرت حجت(عج) دست به دعا خواهیم شد تا خداوند مهربان باقی غیبت ایشان را برما ببخشد و در زندگی مان شاهد ظهور و زیارت چهره پرجمال ایشان باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.