پیغام خطا

  • Notice: Undefined offset: 2 در user_node_load() (خط 3694 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در user_node_load() (خط 3694 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 2 در user_node_load() (خط 3695 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در user_node_load() (خط 3695 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 2 در user_node_load() (خط 3696 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object در user_node_load() (خط 3696 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined property: stdClass::$comment_count در comment_node_page_additions() (خط 728 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/modules/comment/comment.module).
  • Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given در theme_image_formatter() (خط 605 در /home/ilampooya/domains/ilampooya.ir/public_html/modules/image/image.field.inc).
دفتر مقام معظم رهبری
titreno.ir
حرف تو
تاریخ انتشار : 5 دى 1392 - 09:29
کد مطلب: 24640

وبلاگ شکوه ایثار نوشت:

       حرمت شکنی بی محابای ارزشهای مقدس مردم در عاشورای سال 1388 توسط فتنه گران علاوه بر نشان دادن ماهیت انحرافی این جریان باعث شد خشم مقدس مردم به جوش بیاید تا حماسه تاریخی ملت ایران در نهم دی سرمنشاء بسیاری از تحولات بعدی قرار بگیرد. به گزارش فرهنگ نیوز ، صالح اسکندری: امسال به طور معنا داری نهم دی با ایام دهه پایانی ماه صفر و  28 صفر مقارن شده است. همانطور که در سال 88 به طور معناداری چند روز بعد از عاشورا آن حماسه بی بدیل ملی واقع شد. امسال نیز با توجه به تشدید توطئه فتنه گران برای رفع حصر سران فتنه و ایجاد یک بلوای جدید در کشور و نادیده گرفتن جرم و جنایاتی که در سال 88 رخ داد باز به طور معناداری نهم دی با 28 صفر مقارن شده است.

 

انگار این تقارن های زمانی آن روی سکه فرمایش حضرت امام خمینی(ره) است که " این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است." آری سالروز نهم دی این روز تاریخی و تاریخ ساز خیلی به ما نزدیک است. روزی که جهان شاهد خروش تاریخی ملت ایران در دفاع از نظام جمهوری اسلامی و تاکید مجدد بر عزم و اراده دینی یک ملت بود.

روزی که علی رغم تبلیغات گسترده جهان استکبار در خارج و فتنه گران در داخل، ملت ایران نشان دادند به راهی که در سه دهه گذشته پیموده اند ایمان دارند و به خط اصیل امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری وفادارند.

اما حرف اصلی ملت ایران در نهم دی چه بود که باعث شد این حضور به یک حماسه تاریخی تبدیل شود؟ نهم دی چه نقطه متمایزی داشت که در دفتر ایام انقلاب برگ زرینی به خود اختصاص داد؟ و چرا ضرورت دارد تا عمق شعارهای ملت ایران در این روز بار دیگر مورد تبیین قرار گیرد؟

بهانه خروش مردمی نهم دی، حرمت شکنی فتنه گران در عاشورای سال 1388 بود. گستاخی هدفمند عده ای در اهانت و جسارت به قرآن، مساجد، حسینیه‌ها و تکیه‌ها، نذورات، عزاداران و مراسم حسینی، تخریب اموال عمومی، به بازی گرفتن مقدسات مردم و شعار علیه اصل ولایت‌فقیه آن هم در مراسم عزای سید سالار شهیدان امام حسین(ع) در روز عاشورا آحاد ملت ایران را متالم و خشمگین کرد. این خشم مقدس آغازی بر پایان فتنه و پلکانی برای حرکت توفنده کشور در مسیر تعالی و پیشرفت بود. مردم بر عبور جریان فتنه از اصول نظام شوریدند.

فتنه گران در روز قدس سال 88 با سر دادن شعار نه غزه نه لبنان شعار سی ساله صهیونیسم ستیزی ملت ایران را زیر سئوال برده بودند. آنها در 13 آبان همان سال با اعلام همپیمانی با آمریکا از مرزهای استکبارستیزی ملت عبور کرده بودند و در 16 آذر 1388 با اهانت به ساحت مقدس حضرت امام و جسارت به تصویر ایشان ثابت کردند که تمامی ادعاهای گذشته مبنی بر پیروی از خط امام(ره) گزافه بوده است در روز عاشورا آخرین تکه های پازل براندازی را کنار هم گذاشتند و با اهانت به مقدسات مردم در ایام عزاداری امام حسین(ع) و شعار علیه اصل ولایت فقیه ماهیت دین ستیزانه خود را به نمایش گذاشتند. این در حالی بود که سران این جریان کوچکترین اظهار تاسف و یا موضع گیری در محکومیت فتنه‌گران از خود بروز ندادند و حتی به کسانی که در روز عاشورا کف و سوت زده بودند و به هیئت های مذهبی حمله کرده بودند لقب «مردم خداجوی» دادند. اما حماسه تاریخی نهم دی نشان داد جامعه ایران یک جامعه مذهبی، انقلابی، معتقد به خط امام خمینی(ره)، وفادار به ولایت فقیه و دارای سلایق و علایق مختلف است. اما در اصول و محکمات خود که همان اسلام، انقلاب، ولایت فقیه، شعارهای استکبارستیزانه و صهیونیسم ستیزانه است یک صدا و مستحکم است.

این شعار نیست بلکه واقعیتی است که حماسه نهم دی در کوران تبلیغات رسانه های بیگانه و فضاسازی سران فتنه به همه جهان ثابت کرد. حماسه تاریخی نهم دی برخاسته از عوامل مختلفی چون بصیرت، دشمن‌شناسی، وقت شناسی و حضور مجاهدانه ملت بصیر ایران در برهه‌های حساس و تعیین کننده بود که باعث شد این روز تاریخ ساز به عنوان نقطه عطفی در معادلات انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور ثبت شود.

حرمت شکنی بی محابای ارزشهای مقدس مردم در عاشورای سال 1388 توسط فتنه گران علاوه بر نشان دادن ماهیت انحرافی این جریان باعث شد خشم مقدس مردم به جوش بیاید تا حماسه تاریخی ملت ایران در نهم دی سرمنشاء بسیاری از تحولات بعدی قرار بگیرد. امروز به جرات می توان ادعا کرد حماسه تاریخی نهم دی به عنوان تکیه گاه تصمیمات بزرگ در داخل کشور و همچنین در خارج از کشور شناخته می شود و راقم بسیاری از معادلات فراروی ملت ایران در حوزه های مختلف سیاسی، بین المللی، اقتصادی، فرهنگی و... تلقی می گردد. اگر حماسه نهم دی ذیل رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای نبود و «بیماری فتنه 88» به تعبیر معظم له را درمان نمی کرد مشخص نبود دومینوی بیداری اسلامی امروز در منطقه چه سرنوشتی داشت.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.